یک کارآفرینان فارغ تحصیل شده مرکزعلمی کاربردی شهرداری قشم:

نقش دانشگاه علمی کاربردی  در مسیر تولید محصول بسیار موثر است

۲۶ مرداد ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۰ کد : ۵۶۱۳۹ اخبار شیرپوینت اسلایدر اخبار
یک کارآفرینان فارغ تحصیل شده مرکزعلمی کاربردی شهرداری قشم گفت: نقش دانشگاه علمی کاربردی در مسیر اجرایی شدن محصول بسیار موثر بود. همچنین با برگزاری رویداد ایده تاب توسط مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قشم ایده و محصول ما انتخاب شد و پس از آن در سطح استان هرمزگان نیز مکان دوم کسب نمودیم.
نقش دانشگاه علمی کاربردی  در مسیر تولید محصول بسیار موثر است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان، محسن مفتوحی از کارآفرینان دانش آموخته مرکزآموزش علمی و کاربردی شهرداری قشم در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان خود را این گونه معرفی کرد: محسن مفتوحی هستم. با توجه به علاقه ای که به کامپیوتر داشتم ابتدا بصورت آماتور شروع به برنامه نویسی کردم. بنده صاحب این دانش فنی هستم و این محصول از طرح اولیه تا تولید توسط خودم انجام شده است.

وی اضافه کرد: کارت هوشمند دانشجویی با قابلیت اتصال به درگاه پرداخت الکترونیک جهت پرداخت هزینه های با کارت بانکی عضو شتاب و فعال بودن کیف الکترونیکی برای اولین بار است و مشابه ندارد و همکنون جهت پرداخت بع عنوان بلیت الکترونیکی شناورهای دریایی کاربرد دارد .

مفتوحی رویای خود را برای کارآفرین شدن را اینگونه بیان کرد: با استفاده از این کارت هوشمند صرفه جویی در برق، عدم نیاز به روشن کردن سیستم کامپیوتر جهت بررسی کارت و محتوا – صرفه جویی بسیار زیاد در مصرف کاغذ، جایگزین شدن کارت ورود به جلسه و مهمتر ازهمه چاپ بلیط شناورهای دریایی قشم از رویاهای من برای ورود در کارآفرینی بوده است.

این کارآفرین فارغ تحصیل شده مرکزعلمی کاربردی شهرداری قشم با اشاره به نقطه آغاز فعالیت خود بیان کرد:علاقه به کارهای نوین و برنامه نویسی و همچنین جهت سهولت در داد و ستد مردم قشم با استفاده از کارت هوشمند دانشجویی از مواردی بود که به این حرفه وارد شدم.

وی در پاسخ به این سوال که دانش علمی کاربردی شما چه نقشی در پیشبرد اهداف شما به سمت چشم انداز داشته است؟ گفت: نقش دانشگاه علمی کاربردی جهت اجرایی شدن محصول بسیار مفید بود. همچنین با برگزاری رویداد ایده تاب توسط مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری قشم ایده و محصول ما انتخاب شد و پس از آن در سطح استان هرمزگان نیز مکان دوم کسب نمودیم.

مفتوحی به این سوالات که پیشنهادتان برای حمایت از کارآفرینان در ایران چیست؟ و چگونه باید فرهنگ کارآفرینی را در جامعه ترویج نمود؟ گفت: برای حمایت از کارآفرینان می توان اعطای وام و حمایت از ایده ها و کارآفرینان را انجام داد و ترویج فرهنگ کارآفرینی با برگزاری کارگاهها، دوره های و رویدادهای ایده تاب و استارت آپ ها نقش بسزایی جهت تبدیل ایده به محصول خواهند داشت. همچنین ایجاد مشوق های مادی و معنوی برای کارآفرینان می توان فرهنگ کارآفرینی را ترویج داد.

وی در خصوص اینکه پاشنه آشیل کارآفرین چیست؟ بزرگترین دام کارآفرینی چیست؟ از چه چیز در کسب و کار باید اجتناب کرد؟ بیان کرد: پاشنه آشیل کارآفرین بی توجهی مسئولان و عدم حمایت (بویژه معنوی و تشویق) می باشد.

این کارآفرین فارغ تحصیل شده مرکزعلمی کاربردی شهرداری قشم، در پاسخ به این سوالات چطور می شود با دست خالی شروع به ایجاد و توسعه کسب و کار کرد؟ نقطه شروع کارآفرینی کجاست؟ گفت: هرچند شروع هر کاری سخت است ولی تبدیل ایده به محصول شدنی است، مشکل اصلی بعد از تولید محصول حمایت و سرمایه گذاری جهت انبوه سازی می باشد.

وی در خصوص این سوالات که چقدر در مورد افراد موفق در سطح ملی و بین المللی واکاوی می کنید؟ مطالعه بیوگرافی افراد موفق تاثیری بر شما داشته است؟ بیان کرد: مطالعه زندگینامه افراد موفق بسیار انگیزه را بالا خواهد برد. همچنین صدا و سیما با معرفی کارآفرینان برتر کشوری و حتی بین المللی می تواند تاثیر گذار باشد.

مفتوحی با ترسیم فضای کارآفرینی در ایران گفت: به نظر می رسد در سالهای اخیر شرایط حمایت از کارآفرینان بهتر شده است هرچند هنوز اندک می باشد.

کلید واژه ها: کاربردی علمی کاربردی کاربردی شهرداری کاربردی شهرداری قشم کارآفرینی فرهنگ کارآفرینی جهت کارآفرینان حمایت کارآفرینان


نظر شما :