یک کارآفرینان فارغ تحصیل شده مرکزعلمی کاربردی شهرداری قشم:

تحصیلات در دانشگاه علمی کاربردی نقش موثری در تقویت روحیه و دانش افراد کارآفرین دارد

۲۰ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۲ کد : ۵۶۱۳۰ اخبار شیرپوینت اسلایدر اخبار
یک کارآفرینان فارغ تحصیل شده مرکزعلمی کاربردی شهرداری قشم گفت: کار آفرینی یعنی تبدیل ذوق وسلیقه به چیزی که قابل دیدن و یا لمس کردن باشد،  تسلیم شدن یعنی شکست و خلاقیت مهم است چون فتح الباب است و تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی می تواند نقش موثری در تقویت روحیه و دانش افراد در حوزه کارآفرینی داشته باشد.
تحصیلات در دانشگاه علمی کاربردی نقش موثری در تقویت روحیه و دانش افراد کارآفرین دارد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان،  محمدرفیع علی زاده قشمی 41 ساله  از کارآفرینان دانش آموخته مرکزآموزش علمی و کاربردی شهرداری قشم در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان هرمزگان خود را این گونه معرفی کرد: محمدرفیع علی زاده قشمی هستم 41 سال دارم و از اوایل دهه دوم حیاتم مشغول به کار هستم، بیشتر کارهای من بصورت مشارکتی با دیگر افراد مستعد بوده است در صنوف مختلفی فعالیت داشتم ولی مهمترین آنها توزیع نوشابه های ایرانی در سطح جزیره که با وام اشتغال 800هزار تومانی در سال 1379 شروع کردم.

وی اضافه کرد: حدود 5 سال در این حوزه بهمراه 7 نفر از همکارانم فعال بودم در ادامه با آشنایی که با یکی از دوستان ایجاد شد شرکت راهسازی را راه اندازی کردیم و در سطح جزیره در حوزه ی خاکریزی و آسفالت فعالیت گسترده داشته در این صنف نیز بهمراه 6 نفر نیروی ثابت و 15 نفر نیروی کارگر فعالیت داشتم در سالهای بعد با توجه به تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی و آشنایی عمیقتر با اشتغال و همچنین با عنایت به رونق صادرات ابزیان، به تاسیس شرکت پرورش میگو روی آورده و موفق به پرورش و عرضه میگو و همچنین صادرات به کشورهای حوزه خلیج نمودیم که خدا رو شکر این مزرعه در حال توسعه میباشد.

علی زاده قشمی خاطر نشان کرد: هم اکنون 13 نفر مشغول بکار هستند و  در اخر نیز از ابتدای امسال فروشگاه چند منظوره ای را با 11 نفر پرسنل افتتاح کردیم، سرمایه مورد نیاز را از فروش املاک خانوادگی تهیه کردم و با حمایت خانواده و دوستان توانستیم سنگ بنای آنچه بعرض رسیدگذارده شود.

وی به اصولی که با آن راه خود را هموار ساخته اشاره کرد و گفت: ایجاد تغییر در نگرش جوانان نسبت به کار و اشتغال و ایضا رهایی دادن از خمیازگی باعث شد که از ترس کمتر بترسم – خستگی ناپذیری – جلب حمایتهای همه جانبه ی خانواده و دوستان، از اصولی بود که با اجرای آن توانستم این مسیر را طی کنم.

این کارآفرین فارغ تحصیل شده مرکزعلمی کاربردی شهرداری قشم در پاسخ به این سوال که «نه/ منفی» کاری که شنیدید چه بود و چطور آنرا به پاسخ «بله/ مثبت» تبدیل کردید، بیان کرد: تهیه ی نوعی از تجهیزات بود که با جلسات متعدد سازنده را به همکاری متقاعد کردم.

وی در خصوص اینکه چه نصیحتی به جوانان در ایجاد و توسعه کسب و کار می کنید ، تاکید کرد: گر مرد رهی از میان خون باید رفت / از پای فتاده سرنگون باید رفت / تو پای در ره نه (بگذار) و هیچ مپرس خود راه بگویدت که چون باید رفت.

علی زاده قشمی نظر خود را در خصوص کارآفرینی و شخص کارآفرین چه ویژگی های دارد، شکست یعنی چه؟ چرا خلاقیت در کارآفرینی فوق العاده مهم است، این گونه بیان کرد: کار آفرینی یعنی تبدیل ذوق وسلیقه به چیزی که قابل دیدن و یا لمس کردن باشد،  تسلیم شدن یعنی شکست و خلاقیت مهم است چون فتح الباب است.

وی در پاسخ به این سوالات که تفاوت میان افراد کارآفرین و سایر افراد در چیست؟ چرا همه کارآفرین نمی شوند؟ بیان داشت: افراد کارآفررین هیچگاه خسته نمی شوند. در پاسخ به سوال دوم باید گفت که چون صبور نیستند و از نعمت پشتکار بهره نمی برند.

این کارآفرین فارغ تحصیل شده مرکزعلمی کاربردی شهرداری قشم در خصوص این سوالات که چقدر در مورد افراد موفق در سطح ملی و بین المللی واکاوی می کنید؟ مطالعه بیوگرافی افراد موفق تاثیری بر شما داشته است؟ ، تصریح کرد: مطالعه زندگینامه افراد موفق بسیار انگیزه را بالا خواهد برد. همچنین صدا و سیما با معرفی کارآفرینان برتر کشوری و حتی بین المللی می تواند تاثیر گذار باشد.

وی فضای کارآفرینی در ایران را را اینگونه ترسیم کرد: بنظر بنده هنوز این فضا مبهوت است، بنظرم اعتماد لازم بین مسئولین و کارآفرینان رهگشا خواهد بود.

وی در خصوص اینکه نقش دانشگاه را در توسعه کارآفرینی چگونه می بینند؟ چه فعالیت های دیگری باید دانشگاه انجام دهد؟، گفت: در صورت حمایت و آموزش مرکز از اساتید و دانشجویان دانشگاه و تشویق آنها برای حرکت در مسیر رسالت محوله میتواند نقش انکار ناپذیری را ایفا نمایند.

کلید واژه ها: افراد افراد موفق ؟ دانشگاه کاربردی علمی کاربردی کاربردی شهرداری کاربردی شهرداری قشم کارآفرین نفر


نظر شما :