انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز کیش با آموزش و پرورش کیش

۲۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۱ کد : ۵۶۰۵۳ اخبار شیرپوینت اسلایدر اخبار
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد کیش از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز کیش با آموزش و پرورش کیش خبر داد.
انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز کیش با آموزش و پرورش کیش

به گزارش روابط عمومی علمی و کاربردی استان هرمزگان، مهدی فلاحتی در حاشیه نشست انعقاد این تفاهم نامه،  با اشاره به اهمیت ترسیم مسیر تحصیلی و شغلی برای جوان های جزیره کیش و هم راستا بودن نظام آموزشی و تنظیم مسیر شغلی گفت:  با انعقاد این تفاهم نامه، کارگروه های مشترکی جهت پیگیری و اجرای این امر تشکیل خواهند شد.

وی یکی از مفاد مهم این تفاهم نامه را برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارت آموزی برای دانش آموزان جزیره کیش اعلام کرد. بر این اساس دانش آموزان سال های آخر تحصیلی به انتخاب خود در دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد کیش، دوره های کوتاه مدت مهارت را گذرانده و در کنار اخذ دیپلم با یک یا دو مهارت آشنا خواهند شد.

فلاحتی افزود: چه بسا با گذراندن این دوره های مهارتی، مسیر شغلی دانش آموزان نیز مشخص شود.

پرویز حیدری راد رئیس آموزش و پرورش کیش نیز در این نشست، ورود به بازار کار پس از گذراندن تحصیلات آموزش عالی را یکی از حلقه های مفقوده و مشکلات جوانان در جزیره کیش دانست و گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی ماموریت و برنامه خاصی جهت مهارت افزایی دارد و می تواند با تعریف رشته های مهارتی مورد نیاز جزیره کیش، ارتباط مناسبی جهت ورود سریع دانش آموزان و فارغ التحصیلان به بازار کار جزیره ایجاد کند.

وی اظهار امیدواری کرد: با همکاری مشترک آموزش و پرورش کیش و دانشگاه جامع علمی کاربردی از سال آینده یک نقشه راه و افق مشترک برای دانش آموزان جزیره کیش ایجاد خواهد شد تا بتوانند راحت تر وارد بازار کار شوند.

کلید واژه ها: کیش جزیره کیش جزیره دانش دانش آموزان آموزان علمی جامع علمی دانشگاه جامع علمی علمی کاربردی


نظر شما :