تاکید به دانشگاه‌ها برای کمک مالی به کاروان‌های اربعین دانشجویی / تمام دانشگاه‌های ستادی در ایام اربعین موکب دانشجویی دارند

۱۴ مهر ۱۳۹۸ | ۱۲:۰۰ کد : ۴۶۵۸۹ اخبار

به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: با توجه به اهمیت پیاده روی اربعین از دانشگاه‌ها خواسته شده مساعدت لازم مالی را به کاروان‌های دانشجویی داشته باشند.

معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به وضعیت صدور مجوز خروج دانشجویان برای پیاده روی اربعین گفت: براساس تمهیداتی که اندیشیده شده دانشجویان ابتدا باید در سامانه سماح ثبت نام کنند که برای صدور مجوز خروج با دو دسته دانشجو مواجه هستیم. دانشجویانی که در حال تحصیل در دانشگاه‌ها هستند که به صورت قاعده‌مند کار‌های نظام وظیفه شان انجام شده، اما دسته دیگر دانشجویان جدید الورود هستند که به تازگی در دانشگاه‌ها ثبت نام کرده اند البته پروسه ثبت نام زمان بر است و به همین دلیل از دانشگاه‌ها خواسته شده که به سرعت این کار را انجام دهند تا دانشجویانی که می‌خواهند به این سفر بروند با مشکل برخورد نکنند.

وی افزود: پیش بینی ما این است با پیگیری‌هایی که بسیج دانشجویی در حال انجام است و فراهم آوردن تسهیلات لازم، حضور دانشجویان نسبت به دوره‌ها و سال‌های قبل افزایش پیدا می‌کند.

غلامرضا غفاری خاطر نشان کرد: ردیف بودجه‌ای معینی را در خصوص کمک دانشگاه‌ها به مسئله پیاده روی اربعین اختصاص ندادند، اما از دانشگاه‌ها خواستیم کمک‌های لازم را به دانشجویان داشته باشند همه دانشگاه‌ها با مشکلات بودجه‌ای مواجهند، اما با توجه به اهمیتی که پیاده روی اربعین دارد سعی شده تا جایی که ممکن است دانشگاه‌ها مساعدت لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی اضافه کرد: تمام دانشگاه‌های ستادی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مانند پیام نور، علمی کاربردی، فنی و حرفه ای، دانشگاه فرهنگیان موکب‌هایی در مسیر برپا خواهند کرد و بیشتر دانشگاه‌ها نیز در این خصوص همراهی خواهند داشت علاوه بر این با دانشگاه‌های استانی موکب‌های مشترکی را برگزار می‌کنیم.

 


نظر شما :